Türkçe

Sepetinizde hiç ürün yok.

Sepetinizde hiç ürün yok.

Loading..

Product was successfully added to your shopping cart.

1

Product was successfully added to your comparison list.

iplik teknolojileri

Ege pamuğunun doğallığını
en saf haliyle evinize getiriyoruz!

Kendi inovasyonumuz özel iplik üretim teknolojileri sayesinde pamuğu kimyevi değil, fiziksel yöntemlerle işliyoruz. Bu doğal süreç daha yumuşak, daha yüksek su çekme ve hızlı kuruma özelliğine sahip, daha dayanıklı %100 Ege Pamuğundan havlu ve bornozlar üretmemizi sağlıyor! Ürün açıklamalarımızda gördüğünüz teknik terimlerin anlamlarını merak ediyor musunuz? Geliştirdiğimiz teknolojiler sayesinde, diğerlerinden ayrılan havlu ve bornozlarımızın öne çıkan özelliklerini inceleyin...

yarn process
*Tekstil sektörünün önde gelen isimlerininyer aldığıARGE ekibimizin geliştirdiği, Dünyada ilk kez uygulanan iplik teknolojisinin patenti bize aittir.

Fibrosoft®

Ekstra yumuşaklık
Yüksek kaliteli Ege pamuğundan üretilen fibrosoft ürünlerin öne çıkan en önemli özelliği ekstra yumuşak ve hacimli olmasıdır. Özel iplik teknolojisiyle üretilen fibrosoft ürünler sadece ilk dokunuşta değil, defalarca kez yıkandıktan sonra bile yumuşaklığını korur, cildin nefes almasını sağlarken, yüksek miktardaki suyun hızlıca emilmesini sağlar.

Fibrotint®

Cazibesini yitirmeyen renkler
Yenilikçi bir dokuma teknolojisiyle Ege Pamuğundan üretilen fibrotint ürünler yumuşaklığı ve ciltte bıraktığı hoş bir hisle öne çıkar. Farklı renkteki liflerin bir araya getirilmesiyle melanj (kırçıllı) bir görünüme sahip ürünlerimiz banyolarında daha hareketli bir görünüm yakalamak isteyenlerin tercihi. Özel iplik teknolojisiyle üretilen fibrotint ürünler alıştığınızdan daha yumuşak, daha hacimli yapılarıyla dikkat çeker. Çabuk kuruyan ürünler, defalarca yıkandıktan sonra bile ilk günkü yumuşaklığını korur.

Aerocotton®

Cildinizin ihtiyacı olan pürüzsüz dokunuş
Uzun lifli Ege pamuğundan üretilen Aerocotton ürünler yumuşak ve pürüzsüz dokunuşlarıyla dikkat çeker. Güçlü ve uzun lifleri sayesinde oldukça dayanıklı olan bu ürünler aynı zamanda liflerinin arasındaki boşluklar nedeniyle yüksek su çekme özelliğine de sahiptir.
Chicago Havlu
Fibrosoft teknolojisi sayesinde %100 Ege pamuğunun en yumuşak halini Chicago Havlu ile banyolara taşıyoruz. Standart havlulara oranla daha yüksek su emiciliğe sahip Chicago Havluyu keşfedin.
ÜRÜNÜ İNCELE
Poem Havlu
%100 Ege pamuğundan fibrotint teknolojisiyle üretilen Poem Havlu; melanj (kırçıllı) görünümü ve hafif dokusuyla banyoların favorisi olmaya aday.
ÜRÜNÜ İNCELE
Kinsey Havlu
Aerocotton teknolojisiyle üretilen Kinsey Havlu hacimli yapısı ile pamuğun en yumuşak halini sunarken sade bordür dizaynı zarif bir görünüme sahiptir.
ÜRÜNÜ İNCELE

Fibroluxe® Modal

Parlak görünüm
Özel iplik teknolojisiyle üretilen, uzun lifli Ege pamuğundan ve modalın özel karışımından elde edilen fibroluxe TENCELTM Modal ürünlerin öne çıkan başlıca özelliği parlak ve yumuşak olmasıdır. Kayın ağacından üretilen bir lif olan modalı tercih etmemizdeki en önemli neden de oldukça yumuşak bir dokuya sahip olmasıdır. Ege Pamuğu ile birlikte dokunduğunda ekstra bir yumuşaklık sunan bu ürünler nemi iyi transfer eder. Yüksek su çekme ve hızlı kuruma özelliğine sahip olduğundan özellikle havlu ve bornoz gibi ürünlerde kullanıldığında eşsiz bir kurulanma deneyimi sunar. Çok sık kullandığınız ve buna paralel olarak sık yıkanan havlu ve bornozlarda fibroluxe TENCELTM Modal ürünleri tercih ettiğinizde renklerinin solmadığını, defalarca yıkamadan sonra bile parlaklığını koruduğunu farkedeceksiniz.

Fibroluxe® Lyocell

Sağlıklı ve çevre dostu
Kimi ürünlerimizin açıklamasında yer alan “Fibroluxe TENCEL TM Lyocell” tanımı lyocell ile uzun lifli Ege Pamuğunun bir araya getirilmesiyle özel iplik teknolojisiyle üretilen ürünlerimizi açıklar. Pamuğun süper emici özelliğine sahip olan bu ürünler üstün bir yumuşaklık sunarken aynı zamanda keten gibi kumaşlardaki ferahlık hissine de sahiptir. Casual Avenue koleksiyonlarındaki ürünlerin büyük kısmında olduğu gibi doğal bir ham maddeye sahip olduğu için çevre dostu olarak nitelendirebileceğimiz bu ürünlerin en önemli özelliklerinden biri de defalarca kez yıkandıktan sonra bile renklerinin solmaması, parlaklığının kaybolmamasıdır.

Fibroluxe® Bambu

Pamuktan daha emici, ipekten daha yumuşak
Bambu dendiğinde pek çok insanın aklına ilk gelen özellik doğallık oluyor. Buna paralel olarak bambu ürünlerin her zaman daha sağlıklı olduğu yönünde de bir görüş var. Doğal bir lif olan bambunun uzun lifli Ege Pamuğu ile birleşmesiyle elde edilen ve özel iplik teknolojisiyle üretilen Fibroluxe Bambu ürünler için söylenmesi gereken ilk özellik elbette ki ekolojik olduğudur. Bambunun doğasına uygun olarak kimyasal madde içermeden üretilen bu çevre dostu ürünler kaşmir, ipek gibi yumuşak ve hoş bir dokunuşa sahiptir. Ege Pamuğunun sayesinde ekstra bir yumuşaklık sunan ürünler yüksek su çekme ve hızlı kuruma özelliğiyle her ihtiyacınız olduğunda size aradığınız konforu sunar. Bambunun antibakteriyel özelliği sayesinde en hassas ciltler için bile uygun olan bu ürünlere banyonuzda hemen yer açmalısınız.
Alston Havlu
Dayanıklılığıyla öne çıkan modal ile uzun lifli Ege pamuğunun yumuşaklığına sahip fibroluxe modal Alston Havlu ekstra dayanıklı yapısıyla banyonuzda!
ÜRÜNÜ İNCELE
Fancy Havlu
Pamuğun süper emici özelliğine sahip, fibroluxe teknolojisiyle üretilen Fancy Havlu defalarca kez yıkandıktan sonra bile renklerini ve parlaklığını ilk günkü gibi korur.
ÜRÜNÜ İNCELE
Valencia Havlu
Doğallığı ve sağlıklı yapısıyla öne çıkan fibroluxe bambu ürünümüz Valencia Havlu yumuşak ve hoş dokusuyla size ihtiyacınız olan konforu sunmaya hazır.
ÜRÜNÜ İNCELE